Výroční zpráva oceněna v soutěži Zlatý středník

Autor: graphitestudio  Kategorie: Studio

Získali jsme cenu za výroční zprávu pro Asekol

Výroční zpráva měla trochu zvláštní osud. Její předlohou byl kalendář se zvířaty který jsme pro klienta připravili v předchozím roce. Díky tomu vznikla výročka s tučňáky, ptáky, opicí, lachtanem, krokodýlem a dalšími tvory.

Výroční zpráva samozřejmě obsahuje spoustu tabulek, účetní závěrku, zprávu auditora, zprávu dozorčí rady a další potřebné náležitosti, ale jinak je poměrně nestandardní. Možná trochu víc nestandardní. Musíme ocenit klienta, společnost Asekol, za to, že nám dal příležitost vytvořit pro seriózní tiskovinu takový praštěný a nevážný grafický koncept. Dlužno poznamenat, že klient přihlásil výroční zprávu, bez našeho vědomí, do soutěže sám. Tedy považoval řešení za tak dobré, že se rozhodl předvést jej světu! A poměřit naše společné dílo se stovkami jiných.

Pozvánku na předávání cen do pražského Obecního domu jsme obdrželi s fantastickým předstihem: „Máme nominaci, aha, za výroční zprávu, skvělé, cože, už zítra?“ Ocenění výročních zpráv přišlo na pořad v druhé polovině večera. Dozvídáme se, že v kategorii výročních zpráv se porota rozhodla první, druhé ani třetí místo neudělit. Takže smůla, odejdeme domů s prázdnou. Ale, aha, porota uděluje zvláštní ocenění za výroční zprávu společnosti Asekol, za mimořádné a nápadité grafické zpracování! Tedy přeci jen. Takže jsme vlastně první, druzí i třetí!